Fujifilm XP80 – wygraj najnowszy aparat serii XP /konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym 5 osób wygra wakacyjny  rejs po wodach Zatoki Gdańskiej oraz wodoodporny aparat Fujifilm XP80!

Baner_PEM_2015_czysty

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i liceów. Zadaniem biorących udział w Konkursie jest wykonanie pracy graficznej będącej autorską wizją przedstawiającą obraz świata za sto lat w kontekście zrównoważonego rozwoju. Prace zgłaszają nauczyciele w imieniu uczniów, a wszystkie szczegóły przeczytacie na stronie http://www.programedukacjimorskiej.pl/konkurs-swiat-za-sto-lat/ oraz w regulaminie.

Prace można zgłaszać do 31 maja. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 70-lecia ONZ, a także rozwoju Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Głównymi partnerami konkursu są: Kinder oraz Lotos.

Jak mówią organizatorzy konkursu, „celem ogólnopolskiego konkursu jest przyczynienie się do edukacji ekologicznej młodzieży. Młodzież pozna znaczenie terminu zrównoważony rozwój oraz pogłębi wiedzę na temat pozytywnych i negatywnych skutków ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Ponadto uczniowie dowiedzą się, jak dużym wyzwaniem jest zapewnienie dostępu do dóbr naturalnych przyszłym pokoleniom oraz zaangażują się w określenie zasad, które mogą wcielić w życie młodzi ludzie, w celu ochrony walorów przyrodniczych regionu Morza Bałtyckiego. Wiedza na temat zrównoważonego wykorzystania wody zostanie przekazana za pomocą materiałów edukacyjnych opracowanych na potrzeby konkursu.”

Serdecznie zapraszamy!

O aparacie FUJIFILM XP80

Premierę aparatu Fujifilm XP80 zapowiedzieliśmy 15 stycznia. To już piąta generacja popularnej i lubianej serii XP, która charakteryzuje się odpornością na upadki, wodę, mróz i zakurzenia.

XP80 4way-proof

Aparat XP70, po raz pierwszy – jeśli chodzi o serię XP – łączy się się za pomocą aplikacji ze smartfonem, ale także dzięki aplikacji możemy sterować aparatem zdalnie. To przydatna funkcja zwłaszcza w przypadku aparatu do zdjęć sportowych. Aplikacja nazywa się Fujifilm Remote i w kilku krótkich ruchach ściągniecie ją na smartfona lub tablet.

XP80 WiFi Image Transfer

Inne przydatne informacje na temat aparatu Fujifilm XP80:

  • 16mpx,
  • 5-krotny z ustawieniem przekątnym 28mm,
  • autofokus z detekcją kontrastu, rozpoznawanie twarzy,
  • antyrefleksyjny ekran, dzięki któremu nawet w bardzo słoneczny dzień, nie będziesz mieć problemów z oglądaniem zdjęć na ekranie aparatu,
  • przekątna matrycy: 1/2,3”,
  • przy użyciu opcjonalnego obiektywu sportowego, aparat działa w trybie kamery sportowej; można go zamontować na ciele.

XP80_Black_Front

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.